Lužický pohár – 7. turnaj českého poháru 7’s

27.09.2018

V neděli 23.9.2018 se Liberecký team sešel v nejsevernější vísce českého rugby, v Rumburku, na předposlední turnaj českého poháru 7's s úmyslem vybojovat cenné body do tabulky. I přes svou skromnou účast na turnajích vzhledem k vzdálenosti a menšímu počtu hráčů se domácí team sešel v silném složení a před domácím publikem mohl předvést reprezentativní výkony a pěknou hru.

Počasí bylo přátelsky severské a po měsících úmorného horka byl chlad a mírný déšť příjemnou změnou. Větší počet přihlášených teamů vedl pořadatele k výbornému rozdělení do 3 skupin po třech teamech, kde si pak vítězové zahráli spolu, druzí s druhými a třetí s třetími. Rozlosování dalo naše do skupiny B s Rugby Babice a RC Plzeň, ve skupině A byl domácí RC Lions Rumburk, RC Brno Bystrc a RK Kralupy. Do skupiny byli vylosováni hráči RC Sedlčany, RC Titáni NMnM a RA Olymp Praha.

Byť naši hráči nehráli svou nejlepší hru, podařilo se jim v prvním zápase nejen porazit Babice, ale udržet si čisté skóre, výsledek 29:0. V následujícím zápase je čekal již silnější soupeř hrající převážně 15's stylem, hrou rojem. Tímto stylem se Plzni podařilo 2x položit, naštěstí to nebyly jediné pětky v tom zápase a na straně Libereckých jich bylo přeci jen více. Konečné skóre 31:10 zajistilo našim první místo ve skupině B a tak jen netrpělivě čekali na výsledky ostatních skupin. Překvapením dne byla výhra RK Kralupy nad favoritem RC Bystrc, touto výhrou se přidaly k Libereckým do skupiny CUP, kam se ze skupiny C probojovaly ještě RC Sedlčany.

Oba zápasy ve skupině Cup byly vyrovnané, tvrdé, rychlé a napjaté do poslední chvíle. V obou případech rozhodovalo prokopnutí, v prvním případě ve prospěch Sedlčan, 10:14. Zápas s Kralupy pak dopadl ještě těsněji ve prospěch našeho teamu, 19:17. Střet Sedlčan a Kralup skončil vítězně pro Kralupy a v celkovém součtu bodů je tato výhra vynesla na první místo nedělního turnaje, ještě jednou jim gratulujeme! Díky výhře nad vítězem a větším bodovým ziskem ze základní skupiny se Liberecký team mohl radovat z druhého místa!

FOTKY od Majdy, FOTKY od L.Punčochářové

Poslední turnaj Českého poháru 7's, kde můžete přijet naše hráče povzbudit se koná 14.10.2018 v Brně.

Rugby ZDAR! 100P