MČR v rugby 7s 2020

29.06.2020

O víkendu jsme se zúčastnili dvoudenního Mistrovství České republiky v rugby 7s a přínášíme krátký report (relativně krátký teda...).Celkem jsme odehráli 6 zápasů v maximálním počtu 8 hráčů (což se nám povedlo jen na 2 zápasy) a ušetřili jsme tak ČSRU střídací karty.

V sobotu probíhaly zápasy ve skupině. Náš tým byl losem zařazen do skupiny A, spolu s extraligovými kluby RC Tatra Smíchov a RC Sparta Praha a s naším spřáteleným klubem z Českého poháru RC Titáni Nové Město na Moravě.

Zápas s Titány byl poměrně vyrovnaný. Vyšli jsme z něj však vítězně a skončili jsme na 3. místě ve skupině. Po sečtení bodů z ostatních skupin jsme byli díky lepšímu skóre zařazeni na druhý den do skupiny o 1.-8. místo.

Nedělní ráno odstartoval náš zápas opět s týmem RC Tatra Smíchov, který překvapivě skončil stejnou porážkou jako v předchozí den. Druhý zápas s dalším extraligovým týmem RC Praga Praha pro nás skončil opět prohrou, kde nám moc nepomohl ani snížený počet hráčů na 6 lidí kvůli zranění. Třetí zápas o 7. místo jsme odehráli opět se Spartou. Nastupovali jsme díky dalšímu zranění pouze v 5 hráčích. Tým RC Sparta v duchu fair play snížil počet svých hráčů také na 5 a celý zápas probíhal v duchu X-rugby (5 na 5). Za toto férové gesto od Sparty smekáme klobouk a ještě jednou děkujeme! Zápas pro nás skončil bohužel opět prohrou, nicméně kluci se rvali do posledního dechu a nechali na hřišti všechno....vizitkou toho byl i fakt, že hrající tréner Liberce dohrával závěrečné 3 minuty zápasu bez bot, poté co mu kopačka na rozpálené umělce vypověděla službu.

RC Liberec se umístil na MČR na 8. místě z 12 týmů! Vzhledem k síle soupeřících týmů, sníženého počtu hráčů a náročnosti dvoudenního turnaje (2 dny po sobě jsou fakt moc) jsme s výsledkem naprosto spokojení. Přivezli jsme si zpátky na sever obrovské zkušenosti a jsme krásně opálení.Bojovnost našich kluků byla neskutečná, jsme na ně opravdu pyšní.

Děkujeme všem soupeřům a ČSRU za organizaci tohoto mistrovství.

Rugby zdar!!

Jan Topolánek a Pavel Všetička