Ohlédnutí za jarní částí Českého poháru 7's a vstup do podzimní části

17.09.2018

Po letní přestávce odstartovala podzimní část Českého poháru 7's a Liberečtí tam nemohli chybět. Avšak ani během prázdnin naši borci nezaháleli, pilně trénovali a zajeli si zahrát i na mezinárodní turnaj v Polsku.

Nejprve se poohlédneme po jarní části. Ještě před vlastním turnajem, Severské sedmičky, se naši jeli rozehrát na přátelský turnaj se Sedlčany. Byl to takový test na obou stranách, kde si každý mohl nanečisto vyzkoušet co natrénoval přes zimu a trenéři si mohli pohrát s rozložením sil a základní sestavou.

Po Severských sedmičkách již odstartoval oficiální Český pohár 7's. První turnaj se konal 22.dubna v Novém Městě na Moravě, domově Titánů. Video s celým turnajem, kde Liberec nastoupil v čase: 0:58:23 proti Ústí a zvítězil 14:7, v 1:52:40 proti Olympu a remizoval 12:12, ve 3:23:30 proti Titanům a opět remíza, ve 4:21:55 pak podlehl Sedlčanům v boji o 3.místo.

Druhý turnaj pořádal team Sedlčan 12.května, Liberec v prvním zápase podlehl Olympu těsně, o jeden prokop 17:19, s Titány prohra 12:28, poslední zápas tohoto dne s Poděbrady naši dokázali zvrátit ve svůj prospěch - 14:5.

Třetí turnaj Českého poháru se konal 9.června v Kralupech nad Vltavou, kde hned v úvodu Liberečtí porazili domácí 26:12, pak Babice 26:0 a na závěr ještě Poděbrady 33:7.

Na čtvrtý a poslední turnaj v jarní části se naši opět jeli podívat za Titány 23.června. Liberec ve svém prvním zápase přemohl Sedlčany 38:0, naši pak podlehli Olympu, který zářil se zahraniční posilou, 10:38. Ve třetím utkání Liberec porazil Babice 42:12, proto naše kluky čekal boj s Ústí o 3.misto, který bohužel prohráli. fotogalerie 

Během letní pauzy se krom pravidelných tréninků zajel Liberecký team podívat na mezinárodní turnaj PNIRF v polských Piotrowicích pořádaný Jimem Partonem. Celý tento turnaj je spíše oslavou rugby jako takového, teamy si navzájem pomáhají a půjčují hráče, hraje se jak mužské tak ženské rugby. Po turnaji 7's se hromadně složí 2 teamy na 15's utkání. Jelikož se jedná o společenskou událost "hodnotí" se i večerní program a připravenost teamů na ni. Liberec nic nepodcenil, vyrazil v maskách za zvířátka a sklidil velký úspěch.

Krom 7's naši hráči pravidelně doplňují sestavu Říčanského B teamu, kde nabírají cenné zkušenosti. Například v sobotu 15.9. proti Pragovce.

Na první podzimní a celkově pátý turnaj v Českém poháru 7's přijel v neděli 16.9. Liberecký team k Sedlčanům. V rozlosování na naše kluky připadl jako první soupeř hned ten nejsilnější, zkušená Bystrc, team který se drží na špici tabulky a pravidelně bojuje o první místo. Pro Liberec byl tento zápas spíše probuzením, testem obrany i útoku a standardních situací. Oba teamy hráli krásnou hru, nicméně převaha Bystrce byla jasná a Liberecké nepustili za svou pětkovou čáru 0:50.

Prohra s Bystrcí však naše nijak nezdeptala, naopak je vyburcovala k lepším výkonům, přesnější a tvrdší hře. Což ukázal hned následující zápas, kdy porazili Plzeň 35:5. Ve stejném rozpoložení a odhodláním se vrhli na Titány, výsledek 31:0 mluví za vše. Napjatě pak sledovali druhou skupinu, s kým se poperou o 3. místo, jejich soupeřem nakonec byl team domácích. Sedlčany jsou tvrdý a zkušený soupeř, navzájem se s Libereckými dobře znají a neodpustí si jedinou chybičku, výhru urval Liberec 31:17!!

Již teď se těšíme na příští víkend, kdy v neděli 23.9. zavítáme do Rumburku.

Rugby zdar! 100P