Severské sedmičky

31.03.2018

Přátelské rozehřátí a otevření 7's sezóny jsme si letos vzali na svá bedra my. Poslední březnovou sobotu hostil Rugby Club Liberec turnaj v sedmičkovém rugby příznačně pojmenovaný Severské sedmičky. Příprava a organizace započala mnohem dříve, domluvit vše trvalo několik týdnů a přesto se nic neobešlo bez komplikací a malých nutných změn na poslední chvíli. I počasí slibovalo drsné, seversko-rugbyové podmínky. Nakonec se však vše vydařilo a i slunce se přišlo podívat na tu melu.

Do zápasové soupisky se přihlásily 3 ženské teamy a 8 mužských. V ženách nastoupil zkušený team Tatrovaček, nováček v 7's Hradecké Šelmy a Sedlčanské, které s sebou přivezly i naše pokrevní zelené bratry. Sedlčanské muže na soupisce doplnil Olymp, Kralupy, Plzeň, Titáni z NMnM a Ústí. Rumburk nesložil celý team, ale aby si kluci mohli zahrát, vypůjčili si několik nováčků a méně zkušených hráčů z Liberce a nastoupili jako Liberecký "B" team.

Děvčata hrála stylem 2x každý s každým. Muži byli rozlosováni do dvou skupin, každý s každým a dle bodů postup do boje o umístění. První výkop byl vyhlášen na desátou hodinu, aby všichni stihli pohodlně dorazit na dějiště klání, travnaté hřiště v Dětřichově.

Liberečtí nastoupili k první hře proti Ústí, kteří si pro tuto příležitost a pravděpodobně i letošní sezonu sehnali výpomoc z Rugby League Club Dragons. Naši borci nastoupili tvrdě a přísně, proto Traitors rychle nasadili zkušenější posily a hned to bylo znát. I přes veškerou snahu se našim nepodařilo udržet vedení a o jeden prokop prohráli.

V dalším utkání se postavili proti svému "B" teamu, který bez problémů porazili. Třetím soupeřem ve skupině je čekal zkušený Olymp. Naši borci se pustili i do tohoto utkání s vervou a zápalem. Zápas to byl velice vyrovnaný a napínavý, i v tomto utkání rozhodlo jedno jediné prokopnutí. Tentokráte však v náš prospěch!

V boji o třetí místo naše borce čekali bratři ze Sedlčan. Sedlčanští oproti loňské sezóně přitvrdili, zkvalitnili hru a jsou více disciplinovaní, to vše díky tréninkům pod vedením Drobka, který se i na hřišti ukazuje jako nepostradatelná součást Sedlčanské hry. Naši hráli krásné, tvrdé a čestné rugby na které bylo radost se dívat, přesto v sobotu nenašli na Sedlčanské ráznou odpověď a tak si vybojovali "pouze" čtvrté umístění.

Oficiální Český sedmičkový pohár začíná 22. dubna, další termíny a známá místa turnajů jsou: 12. května - Olymp, 9. června - Rumburk, 23. června - Nové Město na Moravě, 15. září, 23. září - Rumburk a 14. října. Sledujte náš FB pro aktuality.

Fotogalerie: 

https://drive.google.com/drive/folders/1k8l_hgmi63jA1cyjDD4oOWi9KbgEWa0a 

https://www.facebook.com/jiri.cerva.9/media_set?set=a.1726861267372458.1073741877.100001458034405&type=3


Záznam zápasu s Olympem: