Snow Rugby 2018 - Harrachov

17.02.2018

V mrazivém únoru, v severské lyžařské "metropoli" se uskutečnil již druhý ročník Snow Rugby pořádaný pod záštitou kobylek z RC Tatra Smíchov. Liberečtí v podstatě obhajovali tento 2. místo z loňského turnaje, byť loni hráli pod záštitou RC Griffins Jablonec a v o trochu jiném složení.

Horské podmínky hrály našim borcům do karet, zvláště proto, že nepolevili v tréninku a celou zimu trénovali venku. Úvodní remíza s RC Poděbrady by se dala brát jako rozcvička po které se do hry naši teprve pořádně opřeli a hráli jako hladoví severští psi.

Dalším soupeřem byl místní team fotbalistů, kteří se i letos odvážně postavili proti teamům zkušených rugbystů. Vzhledem k tomu, že zkušenosti a pravidla pochytávali během hry se stejnou vervou jako veškeré přihrávky (které občas letěli více americkým způsobem), to pro Liberecké byla odpočinkovější záležitost. Přesto se Harrachovským podařilo alespoň jednou, čestně skórovat.

Další, kdo se postavil vrčení libereckých psů, byl jejich známý rival Rumburk. Naši však každým tréninkem posouvají svou hru, zlepšují přihrávky i skládky, jsou důraznější a rychlejší. S tímto vším se vrhli na Rumburk jako vlci na stádo oveček. A tak z tohoto setkání odešli jako vítězové.

Poslední zápas v rámci základního herního plánu, systémem všichni proti všem, přinesl krásné rugby. Naši staří známí RC Titáni z Nového města. Zápas to byl těsný, vyrovnaný a čistý. Přesto natrénovaná důraznost a důslednost krůček za krůčkem posunula naše borce k vítězství.

Z následného součtu bodů bylo jasné, že ve finálovém zápase si své setkání Titáni s našimi borci zopakují. Měli převahu a mohli více střídat, přesto se na nich únava podepsala více. Mohlo to být i delší pauzou mezi zápasy, při které bylo důležité udržet se v teple a i v pohybu. Ani tuto část naši nepodcenili. Hlavní ale bylo, že se opět na Titány vrhli jako smečka. Hráli opět tvrdě, divoce, ale přesto organizovaně a čistě.

Vítězství!! Sláva, první místo a výzva na příští rok!

Více fotek: https://www.facebook.com/snowrugbyharrachov/