Turnaj v Novém Městě na Moravě

14.10.2017

14.10.2017 borci z RC Liberec opět doplnili hráče RC Griffins Jablonec na dvoukolovém 7's turnaji v Novém Městě na Moravě. V barvách Griffins úspěšně bojovali proti RC Titáni z NMnM a ragby týmu Havlíčkova Brodu (dále jen HB).

Herní den byl krásně slunečný a na položené pětky se nemuselo čekat. Výborný start kariéry zaznamenal nováček Adam Kollert s třemi položeními a vysloužil si tím týmovou volbu hráče turnaje. Hned v závěsu byl jeho starší bratr Michal, který je již zkušeným hráčem a na devítce je klíčovým členem týmu. Další nepostradatelnou veličinou je Pavel Všetička, který přetéká zkušenostmi z XV a svou dravostí a lačností po míči je příkladem pro všechny, navíc dokáže tým vždy vyburcovat. Díky také patří trenérovi Jan Vocel, jenž viděl vše co bylo třeba, poradil, vynadal i pochválil a hlavně povzbudil. Všichni zúčastnění borci RC Liberec si v sobotu připsali alespoň jednu položenou pětku a hlavně další hromadu zkušeností do deníčku.

První zápas dne odehrál tým Griffins proti Titánům, kteří měli lepší start, podařil se jim položit dvojnásobný počet pětek než-li našim a lepší pozice k prokopům vedla ke konečnému výsledku 10:28. V druhém zápase Titáni nadále ukazovali své kvality a bratry z HB nepustili ani za čáru pokladu, výsledek 28:0. Ve třetím zápase už nastartovaní a zároveň klidnější Griffins přeběhli HB. Skóre 43:5 jasně ukázalo, že na to mají.

Načerpat síly a jde se na druhé kolo, herní plán zůstal beze změny. V druhém setkání Griffins a Titánů byli naši borci aktivnější, hráli svoji hru a nenechali se rozhodit, proto výsledek z prvního setkání otočili a zvítězili 24:10. Titáni si poté zpravili chuť vítězstvím nad HB 27:7. Jak naznačuje výsledek proti Titánům, hráči HB se vyburcovali a v druhém kole hráli mnohem lépe, přesto na Griffins nestačili a prohráli 19:33.

Po sečtení výsledků bylo jasné, že ve finálovém boji dojde ke třetímu dnešnímu setkání Titánů a Griffins. V zápase byla sice cítit únava na obou stranách, přesto bojový duch nedovolil polevit hru ani jednomu z týmů. Hrálo se krásné, dynamické ragby a o souboje nebylo nouze, vítěz však může být jen jeden a tím byli NAŠI!! (nevíme však konečné skóre, jen, že bylo jednoznačné ;) )


Děkujeme RC Titáni za uspořádání turnaje.