Turnaj Českého poháru 7's Rugby Brno

31.10.2017

V sobotu 28.10.2017 se naši borci zúčastnili posledního turnaje v rámci Českého 7's poháru ČSRU v Brně, pořádaného RC Bystrc.

Opět bojovali pod vlajkou RC Griffins Jablonec n.N. a vzhledem k dosavadním výsledkům byli zařazeni do skupiny B. Účast týmů byla v Brně hojná a z původně 12-ti přihlášených týmů jich svou účast stvrdilo 10. Domácí Bystrc nasadil do boje své specialisty na 7's, jejich odvěký rival Dragon Brno poslal útočníky ze svého XV A týmu, Pražský Olymp dorazil se zkušeným teamem Plameny, došlo také na přestavení mladého klubu RC Babice, který přivezl dohromady zkušené hráče z jiných týmů. Dále nastoupili pro nás dobře známí RC Sedlčany, RC Traitors Ústí n.L., RC Titáni NMnM, RC Poděbrady a RC Lions Rumburk.

Výsledky posledního turnaje v rámci Českého Poháru v Rumburku a síla týmů rozhodla v následující rozlosování: Skupina A - RC Bystrc, RC Olymp Plameny, RC Traitors Ústí ; Skupina B - RC Dragon Brno, RC Sedlčany a RC Griffins Jablonec. Skupina C - RC Poděbrady, RC Titáni NMnM, RC Babice a RC Lions Rumburk.

První výkop a začátek bojů o pohár byl v poledne, naši borci nastoupili k prvnímu utkání dvacet minut před druhou hodinou proti RC Sedlčany. Prolomili svou karmu o prvním prohraném zápase a Sedlčanské porazili 10:19. Ve druhém zápase naneštěstí nestačili na konečné vítěze z Dragonu, který hrál krásně a tvrdě, 32:0. Naši hráči to však berou jako cennou zkušenost, čímž hra proti silnějšímu soupeři vždy je. Díky výhře nad Sedlčany se utkali o třetí místo s Olympem. I zde však nakonec jen čerpali zkušenosti do budoucna od mnohem zkušenějších borců. Olymp našim nedal ani metr zadarmo, přesto se podařilo Adamu Kollertovi skórovat, 21:5. Konečné výsledky viz obrázek níže.